.:. به پايگاه اطلاع رساني مركز تقويم مؤسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران خوش آمديد    .:.
     
صفحه اول
اخبار
معرفى مركز
كتابخانه
مركز تقويم
كتاب‌شناسى
تقويم
طرح‌هاى
پژوهشى
کارگاه
آموزشي
تماس با ما
پيوندها
كاربران حاضر:
118 نفر


معرفي كتابخانه مركز تقويم

کتابخانه مرکز تقويم دانشگاه تهران با هدف تهيه مجموعه کتابها، آثار و اسنادي که در استخراج تقويم سالانه کشور يا هر پژوهش ديگر در ارتباط با تقويم مورد استفاده قرار مي گيرند پديد آمده است. اين کتابخانه به عنوان يکي از کتابخانه‌هاي اقماري کتابخانه موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران به حساب آمده و محل آن نيز در ساختمان شماره 2 موسسه ژئوفيزيک مي باشد.

اين کتابخانه يکي از نخستين کتابخانه‌هاي صد درصد تخصصي دانشگاه تهران به حساب مي‌آيد که با هدف جمع آوري کتب و منابع تنها در يک حوزه و محدوده خاص پديد آمده است. مواد موجود و قابل نگهداري در اين کتابخانه شامل موارد زير است:

  • متون مختلف در ارتباط با تقويم و گاهشماري
  • متون مختلف تاريخي قابل بهره برداري در مطالعات گاهشناسانه
  • تقويم هاي سالانه منتشره در ايران و ديگر کشورهاي اسلامي
  • تحقيقات و پژوهش هاي انجام يافته در مورد تقويم و گاهشماري به زبان فارسي يا هر زبان ديگر
  • آثار مختلف در مورد رياضيات محاسباتي و آلماناک هاي مختلف و سالانه

بودجه سالانه تهيه مواد براي اين کتابخانه از سوي معاونت پژوهشي دانشگاه تهران اختصاص يافته و کتابها و مواد نيز از طريق سفارش به کارگزاران خارجي، مراجعه به نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، ديگر نمايشگاههاي تخصصي و يا مراجعه به بازار تهيه مي گردند.

سيستم رده بندي اين کتابخانه سيستم کنگره (L.C) بوده و کتابداران کتابخانه موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران وظيفه رده بندي کتابها را به عهده دارند.

در آينده نزديک نام و مشخصات منابع و کتابهاي موجود در اين کتابخانه از طريق همين پايگاه اطلاع رساني در اختيار همگان قرار خواهد گرفت.

بازگشت